השתלות שיניים

השתלות שיניים

השתלות שיניים ושיקום הפה

סיגי, מטופלת שעברה השתלות ושיקום הפה, מספרת: “המון שנים דחיתי את הטיפול, היה לי ממש קשה , לעולם לא אהבתי רופאי שיניים עד שהגעתי למרפאתו של ד”ר גבריאלוב, משהו ביחס ובאווירה נתן לי ביטחון להתחיל ולסיים עם זה, מאז איכות החיים שלי השתפרה”.

צפו: טלי מץ בביקור במרפאה

5/5
5/5 ציון מצוין על פי 21 חוות דעת

תמונות לפני ואחרי

מי צריך השתלות שיניים?

כמו שכבר צוין, השתלות השיניים נועדו לטפל בשיניים שנפגעו משלל מצבים:

  • עששת ומחלות חניכיים- מחלות אלו מובילות לנסיגת החניכיים והעצם, העלולה לגרום לשן להתנדנד או אף ליפול.
  • חבלה חיצונית- חבלות חיצוניות עלולות לגרום לאובדן שיניים בצורה ישירה, או שעלולות לפגוע בחלל הפה ולחייב את עקירת השן. כמו כן נשיכה או לעיסה של חפצים קשיחים עלולה לגרום להרס השן המחייב את עקירתה.
  • שחיקת השיניים- לאורך השנים השיניים שלנו נשחקות. לאחר רמה מסוימת של שחיקה, כתרים שלעצמם כבר לא יספיקו לטפל בצורה מלאה- ובמצבים אלו יהיו צורך לבצע השתלות שיניים.
  • טיפולים רפואיים שכשלו- טיפולים רפואיים (כמו טיפולי שורש) שכשלו- מחייבים לבצע השתלת שיניים מלאה.
  • צמיחה לא תקינה של השיניים- במידה והשיניים צומחות עקומות, או אף צומחות אחת לתוך השנייה, וטיפול אורתודנטי כבר לא יספיק, רופא השיניים יעקור את השיניים הבעייתיות ויצטרך לבצע השתלת שיניים.

תהליך השתלות השיניים בטוח מאוד וכבר בוצע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. ואפילו בגיל מבוגר ניתן ליהנות מהשתלות שיניים.

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים

השתלות שיניים ביום אחד

השיטה הקלאסית היא ארוכה מאוד ועד אז השתל לא יהיה פעיל, ולכן בדיוק בשביל זה פותחה השיטה של השתלת שיניים ביום אחד! השתלת שיניים ביום אחד (נקראת גם “העמסה מידית”) היא שיטה בה כל תהליך החדרת השתל נעשה בטיפול אחד בלבד.

השתלת All on 4

השיטה הקלאסית היא ארוכה מאוד ועד אז השתל לא יהיה פעיל, ולכן בדיוק בשביל זה פותחה השיטה של השתלת שיניים ביום אחד!

השתלת שיניים ביום אחד (נקראת גם “העמסה מידית”) היא שיטה בה כל תהליך החדרת השתל נעשה בטיפול אחד בלבד.

בתחילת התהליך נעקרת השן או השיניים במידת הצורך, רופא השיניים מחדיר את השתל המתכתי ומלביש עליו את הכתר. בסיומו המטופל יוצא מהמרפאה עם שן או סט שיניים מלאכותיים. 

על מנת שיהיה ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד, נפח העצם של הלסת צריכה להיות משמעותית ותקינה. כמו כן, על הרופא השיניים לוודא שסגר הפה הינו מאוזן ושאין גורמי סיכון כמו עישון וסכרת.

מאז ומתמיד בני אדם התמודדו עם תופעה של אובדן שיניים. חבלות, זיהומים, ציסטות וטיפולים אחרים שכשלו, הובילו לעקירתם של שיניים רבות והרכבה של שיניים תותבות. לפני מספר עשורים התפתח הטיפול של השתלות השיניים. השתלת שיניים הינה פעולה כירורגית אותה מבצע רופא השיניים. בתהליך זה, עוקרים שן נגועה או הרוסה, ומשתילים בורג טיטניום. בורג זה מהווה תחליף לשורש השן, עליו ניתן להתקין שן מלאכותית או סט שיניים מלא.

איך מתבצעת השתלת שיניים?

תחילה, רופא השיניים מבריג את שתל הטיטניום לתוך לסת המטופל. השתל בנוי בצורת בורג ועשוי מסגסוגת טיטניום חזקה ועמידה- שנועדה להישאר מוברגת ללסת למשך שנים רבות.

לאחר החדרת השתל, רופא השיניים סוגר את הפצע בחניכיים באמצעות תפרים- כך שרקמת החניכיים מכסה לחלוטין את השתל.

לעיתים יתבצע לפני כן שלב מקדים, במידה ונפח העצם לא מספק, יהיה צורך לבצע השתלת עצם ללסת. כעבור מספר חודשים של איחוי- יהיה ניתן להבריג את השתלים ולהמשיך בתהליך.

במשך תקופה של מספר חודשים, העצם נבנית מסביב לשתל הטיטניום בתהליך הנקרא “אוסטאואינטגרציה”.
לאחר תקופה של 3-6 חודשים, חושף רופא השיניים את השתל ומתקין עליו כיפת מתכת שתישארנה למשך מספר שבועות. תהליך זה נועד על מנת להכין את השתל להתקנת השן הסופית ולוודא ריפוי מלא של הרקמה מסביב.

בסיום התקופה מותקנת השן המלאכותית הסופית. השן המלאכותית מחליפה את החסר בצורה מלאה ומאפשרת לעיסה טבעית וכמו כן חיוך מושלם.
שיעור ההצלחה של השתלות שיניים הוא גבוה מאוד ועומד על כ-95%. השתלות השיניים הן עמידות מאוד ויכולות להחזיק מעמד שנים רבות.

במרפאת השיניים של דר’ גבריאלוב מבצעים טיפולי שיקום והשתלות שיניים בהצלחה רבה.

צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

דילוג לתוכן